POLSKI | ENGLISH
MENUmenu

Czy trzeba się rejestrować, żeby zgłosić naprawę?

Nie, aby dokonać zgłoszenia naprawy nie trzeba się rejestrować.

Wystarczy z głównej strony wybrać odpowiedni rodzaj naprawy, opisać problem i wysłać zgłoszenie.

 

Nasi serwisanci w ciągu 48h skontaktują się w celu przedstawienia wstępnej, szacunkowej wyceny i procedury naprawy.

 

Nie mniej zachęcamy do rejestrowania się w serwisie, aby:

1. Nie podawać za każdym razem danych firmy

2. Mieć wgląd do historii napraw

3. Mieć dostęp do faktur za naprawę urządzeń.

Jak ustawiać właściwości spawania?

Parametry oraz tryb pracy ustawiamy za pomocą panelu sterowania. Przed przystąpieniem do pracy wskazane jest zapoznanie się z instrukcją obsługi dołączoną do urządzenia. Znajdują się tam informacje na temat każdego przycisku oraz wskazówki dotyczące wprowadzania ustawień (krok po kroku). Na wyświetlaczu widoczny jest podgląd aktualnych ustawień oraz ewentualne błędy lub usterki. Mają Państwo także szybki dostęp do zapisanych programów spawania. W przypadku problemów z ustawieniami nasz serwis w każdej chwili może Państwu pomóc.

Jak zapewnienie bezpieczeństwo oraz odpowiednią ochronę podczas pracy?

Podczas spawania należy pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu spawacza oraz osób postronnych. Zaczynamy od ochrony wzroku przed działaniem promieniowania ultrafioletowego wyposażając się w maskę spawalniczą z filtrem ochronnym. W celu zabezpieczenia skóry przed odpryskami zakładamy ubranie spawalniczego posiadające wszystkie niezbędne certyfikaty bezpieczeństwa. Instalując ekrany spawalnicze chronimy także osoby postronne. Stanowisko spawalnicze musi spełniać warunki odpowiedniego zabezpieczenia przeciwpożarowego. W tym celu wyposażamy się w koce gaśnicze oraz gaśnicę, jak również pracujemy z dala od materiałów łatwopalnych.  Pracujemy tylko i wyłącznie, gdy urządzenie jest podłączone do sprawnej instalacji elektrycznej wraz z  zainstalowanymi osłonami zewnętrznymi.

W celu ochrony pracownika przed szkodliwym działaniem dymów spawalniczych wskazane jest wyposażenie stanowiska w wentylacje szkodliwych dymów spawalniczych. Zalecane jest także oczyszczenie powierzchni od zanieczyszczeń chemicznych.

Jakie problemy mogą wystąpić podczas pracy?

Dzięki samo diagnostyce każdy błąd podczas spawania wyświetlany jest nas ekranie. Wyjaśnienia kodu błędów oraz zalecane czynności naprawcze znajdują się w instrukcji obsługi dołączonej do urządzenia. W przypadku braku nie rozwiązania problemu mimo stosowania zaleceń naprawczych należy skontaktować się z Serwisem RYWAL-RHC.

Na czym polega konfiguracja uchwytu spawalniczego?

Jeśli potrzebujesz nietypowy uchwyt spawalniczy do swojego urządzenia, możesz w prosty sposób zamówić go u nas.

Przejdż na stronę konfiguratora i w kilku prostych krokach wybierz swój nowy uchwyt.

Podaj nam swoje dane, a my go dla Ciebie wycenimy.

Jeśli nie wiesz dokładnie jaki uchwyt potrzebujesz wystarczy, że podasz rodzaj urządzenia, typ wtyczki sterującej, wtyczki, złącza gazowego oraz wielkość wtyku prądowego oraz długość uchwytu (uchwyty, które wykonujemy są bez elektroniki).

Masz pytania? Napisz do nas, pomożemy!